برای اعتبار سنجی و استعلام وضعیت چک صیادی، راه های زیادی جلوی پای شما قرار گرفته است هر کدام از این روش ها یک سری مزایا دارند


برای اعتبار سنجی و استعلام یک چک صیادی، راه های زیادی جلوی پای کاربران قرار گرفته است. برنامه های اینترنتی، وب سایت رسمی بانک مرکزی و سیستم پیامکی از جمله محبوب ترین روش هایی به حساب می آیند که برای دنبال کردن این پروسه به کار می روند. مسلما هر کدام از این روش های استعلام چک صیادی یک سری مزایا و معایب خاص را به همراه دارند. امروز ما قصد داریم تا روند استعلام چک رایگان را بررسی کنیم. پس با ما در ادامه همراه شوید.

استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی از طریق پیامک

اولین و سریع ترین روش موجود برای اعتبار سنجی چک صیادی، استفاده از سایت رسمی بانک مرکزی می باشد. سامانه چک صیادی بانک مرکزی کاربرد های زیادی دارد! کارشناسان فعال در بانک مرکزی، با ایجاد یک سامانه یکپارچه به کاربران اجازه داده اند تا بدون نگرانی و با سرعت بالا نسبت به استعلام چک های صیادی اقدام نمایند. این روش اعتبار سنجی نه تنها بازدهی مطلوبی را به همراه دارد، بلکه باعث می شود تا کاربران بدون نیاز به اتلاف وقت نسبت به بررسی وضعیت چک اقدام نمایند.برای دنبال کردن پروسه استعلام چک صیادی از این طریق، شما باید چند مرحله خاص را دنبال کنید. در اولین مرحله باید وارد سایت رسمی بانک مرکزی شوید و صفحه استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی را پیدا نمایید. در مرحله بعد شما باید شناسه صیاد که 16 رقم است را در فرم مربوطه قرار دهید. در مرحله بعد شما باید حاصل جمع اعداد موجود در تصویر را ثبت و روی گزینه استعلام چک صیادی کلیک کنید. در نهایت شما می توانید گزارش بانک مرکزی را مشاهده نماییدعکس چک صیادی
استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی از طریق پیامک


حجم زیادی از معاملات روزانه مردم از طریق چک صورت می گیرد. استفاده از یک چک نا معتبر می تواند برای خریداران یا فروشندگان یک کالا مشکلات جدی را ایجاد نماید. به همین علت هم بانک مرکزی چندین راه مختلف را برای اعتبار سنجی چک های خود در نظر گرفته است. گاهی اوقات به خاطر عدم دسترسی به اینترنت، افراد نمی توانند روش اول یعنی استعلام از طریق سایت را مورد استفاده قرار دهند. اینجاست که اعتبار سنجی و استعلام وضعیت از طریق پیامک صورت می گیرد. برای دنبال کردن این پروسه، شما باید از سر شماره 701701 استفاده کنید. برای اعتبار سنجی چک از این طریق، فقط کافی است شناسه صیادی را به سر شماره 701701 ارسال کنید. با این کار، شما گزارشی مبنی بر وضعیت چک صیادی دریافت خواهید کرد. در این گزارش اطلاعاتی همچون مفقودی یا سرقتی بودن چک، معتبر بودن، تاریخچه چک های برگشتی صاحب چک و خوش حسابی او در اختیار شما قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که امکان استعلام چک های قدیمی از این طریق وجود نداشته و شما لزوما باید چک های صیادی جدید را از این طریق مورد بررسی قرار دهید.


استعلام چک های صیادی از طریق برنامه های موبایل


در نهایت، آخرین روشی که برای استعلام و اعتبار سنجی چک های صیادی جلوی پای کاربران قرار گرفته است به برنامه های موبایلی طراحی شده در این زمینه اشاره دارد. توسعه دهندگان برنامه های بانکی و خدمات آنلاین، همواره به دنبال افزودن قابلیت های جدید به برنامه خود هستند. استفاده از برنامه هایی همچون آپ به شما اجازه می دهد تا بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به استعلام یک چک اقدام نمایید.

برنامه آپ یکی از محبوب ترین نرم افزار های طراحی شده در این زمینه به حساب می آید. برای دنبال کردن این پروسه در ابتدا شما باید وارد برنامه آپ شوید. در مرحله بعد شما باید گزینه سامانه چک صیادی را انتخاب و گزینه استعلام وضعیت چک صیادی را انتخاب نمایید. در نهایت با ثبت شناسه 16 رقمی چک، اطلاعاتش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. لیست انواع اپلیکیشن استعلام چک، یک لیست طولانی می باشد اما برنامه آپ به خاطر داشتن کاربرد های گسترده به عنوان بهترین برنامه این لیست شناخته شده است.


کلام آخر


در این مقاله ما سعی کردیم تا شما را با چند روش اصلی اعتبار سنجی چک های صیادی آشنا کنیم. به نظر شما کدام یک از روش های مذکور، بازدهی بیشتری را به همراه دارد؟ اگر شما هم به دنبال اعتبار سنجی چک های صیادی هستید، بسته به شرایط خود می توانید یکی از سه روش مذکور را مورد استفاده قرار دهید. اگر شما برای کسب و کار خودتان به صورت روزانه یا هفتگی نسبت به استعلام چک صیادی اقدام می نمایید، با نصب برنامه های مختلفی همچون آپ می توانید بازدهی مطلوبی را در این زمینه دریافت کنید.

© ETEBAR.COM  2023