تسهیلات جعاله چیست؟ چه شرایطی دارد و کدام بانک‌ها این نوع وام را ارائه می‌دهند؟وام تعمیرات مسکن که نام دیگر آن تسهیلات جعاله می‌باشد، به طور معمول به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد دارند بخشی از ساختمان مسکونی خود را تعمیر کنند. اگر بخواهیم برای این موضوع مثالی بزنیم می‌توانیم بگوییم در خانه‌های ویلایی که دارای سقف شیروانی هستند، ممکن است در طول سالیان و بر اثر تغییرات هوا شیروانی این خانه‌ها دچار مشکل شود. بدین صورت آب به درون ساختمان نفوذ می کند. در این حالت شرایط زندگی در این خانه سخت خواهد شد. بدین ترتیب فرد صاحب ملک می‌تواند به بانک‌هایی که وام تعمیرات مسکن را ارائه می‌کنند، مراجعه کرده و آن را برای تعمیرات خانه خود دریافت کند. اگر شما می‌خواهید در رابطه با وام جعاله، شرایط آن و همچنین بانک‌هایی که این نوع وام را ارائه می‌کنند، آشنا شوید حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید.عکس  تعمیرات خانبررسی شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن


برای دریافت وام تعمیرات مسکن مانند سایر تسهیلات بانکی شما باید یک سری شرایط را دارا باشید تا بدین صورت، بتوانید از این نوع وام ها استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین شرایطی که شما باید برای دریافت وام تعمیر مسکن داشته باشید، این است که نباید در بانکی که از آن تقاضای وام کرده‌اید و همچنین سایر بانک‌ها هیچ گونه بده‌ای و یا چک برگشتی داشته باشید. همچنین شما برای دریافت تسهیلات جعاله باید تمامی وام‌های قبلی خود را به طور کامل پرداخت کنید و اقساط آن را به پایان برسانید.


علاوه بر موارد ذکر شده، برای دریافت وام جعاله باید یک یا چند ضامن را به بانک معرفی کنید که این مورد با توجه به بانک انتخابی شما متغیر می‌باشد. نکته‌ای که باید ذکر کنیم این است که ضامن مورد نظر نباید، در هیچ بانکی بدهی و یا چک برگشتی داشته باشد. همچنین ساختمان مورد نظر شما نیز باید توسط کارشناس معتمد بانک اعتبارسنجی شود. باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه‌های مربوط به فرایند کارشناسی و اعتبارسنجی را باید شما پرداخت کنید.مدارک مورد نیاز برای دریافت وام جعاله


برای دریافت وام تعمیرات مسکن، باید یک سری مدارک را به بانک مورد نظر ارائه کنید تا پس از انجام بررسی‌های لازمه بتوانید وام را دریافت کنید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که باید به بانک مورد نظر ارائه کنید، اصل و همچنین کپی سند مالکیت ساختمان مورد نظر می‌باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که سند باید به نام متقاضی باشد. از دیگر مدارکی که باید به بانک ارائه کنید، اصل و کپی مدارک مربوط به پایان کار ساختمان مورد نظر می‌باشد. علاوه بر موارد ذکر شده شما باید به بانک ثابت کنید که توانایی پرداخت اقساط وام را دارید. از این رو باید فیش حقوقی و یا جواز کسب خود را به بانک ارائه کنید. از مدارکی که باید به بانک ارائه کنید کارت ملی و شناسنامه و همچنین کارت پایان خدمت می باشد.چه بانک‌هایی تسهیلات جعاله را ارائه می‌کند؟


به طور عمومی بانک‌های بسیار زیادی وام تعمیرات مسکن را ارائه می‌کنند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به بانک مسکن، بانک ملی، بانک ملت و بانک سپه اشاره کرد. فرایند اعتبارسنجی ساختمان مورد نظر و دریافت وام همچنین چگونگی پرداخت اقساط آن در بانک‌ها متفاوت می‌باشد. از این رو شما می‌توانید به هر کدام از این بانک‌ها مراجعه کنید و از تمامی شرایط مطلع شوید.

© ETEBAR.COM  2023