لندتک چیست و چطور کار می کند

وقتی در مورد فناوری ‌های قرض ‌دهی صحبت می کنیم، شنیدن اصطلاح لندتک یا استفاده کردن از آن دور از انتظار نخواهد بود سرآغاز تغییر و تحول در سیستم وام‌ دهی و اعتبار سنجی است که مزیت های زیادی را به همراه دارد. با توجه به این پیش زمینه، در این مطلب لندتک را به طور مفصل بررسی می کنیم. در نهایت مزایا و عملکرد آن را شرح می دهیم.


لندتک چیست؟


به بیانی ساده می توان گفت که لندتک با بهره گیری از فناوری های پیشرفته یک بستر دیجیتال فعالیت می کند. از طردر اصل لندتک در حوزه جذب و انتقال سرمایه‌ وام‌‌ دهندگان برای متقاضیان، به ارائه خدمات مورد نظر می پردازد. با استفاده از لندتک، مبادله بین وام‌دهندگان و متقاضیان وام انجام خواهد شد. بنابراین، با بهره گیری از این پلتفرم امن و معتبر، مبادله وام تسهیل می شود. علاوه بر این تمام کسب و کارهای کوچک نیز می توانند از این خدمات ارزنده بهره مند شوند


مزایای لندتک


عکس مبادله سکه در کامپسوتر

لندتک نیز مانند تمام فناوری های امروزی، از چند مزیت مهم برخوردار است که وجه تمایز آن با سیستم وام دهی سنتی محسوب می شود. در یک بررسی کلی می توان گفت که مهمترین مزایای لندتک یا وام دهی فرد به فرد عبارتند از:
صرفه جویی در وقت و هزینه
وجود بازپرداخت های مناسب
سهولت در درخواست و امضا قرارداد
بهره مندی از نرخ بهره و شرایط مناسب
حذف کردن واسطه های بزرگ و بانک ها
ارائه پیشنهادات ارزشمند و به صرفه به مشتری
اعتبار سنجی مناسب با استفاده کردن از هوش مصنوعی


چه کسانی از لندتک استفاده می‌کنند؟


در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از لندتک وجود ندارد. با این حال بیشتر متقاضیانی که از این بستر استفاده می کنند، مردم عادی هستند که سطح درآمد بالایی ندارند. بیشتر اوقات وام های اعطایی در این بستر، برای رفع نیازهایی مانند خرید کالا، خودرو، رهن، اجاره مسکن و... مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این بیشتر کسب و کارهای کوچک و نوپا نیز، در دسته مخاطبین اصلی لندتک قرار خواهند گرفت. دسته دوم مخاطبین لندتک را وام دهندگان تشکیل می دهند که از این طریق سرمایه گذاری امن و مطمئن خواهند داشت. این افراد به دلیل وجود سرمایه محدود نمی توانند سرمایه گذاری های بزرگ را تجربه کنند. به همین دلیل از بستر لندتک برای افزایش سرمایه استفاده می کنند.از درخواست وام تا اعتبار سنجی و عملیان تایید تسهیلات عملکرد لندتک چگونه است؟


امروزه عملکرد لندتک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بخش قابل توجهی از فرآیندهای اعطای وام به متقاضیان، از طریق هوش مصنوعی انجام می شود و نیروی انسانی از این سیستم حذف شده است . بنابراین، دخالت در این زمینه به کمترین میزان ممکن رسیده است. این ویژگی موجب شده است تا وام دهی و اعتبار سنجی در سریعترین شکل ممکن انجام شود. به علاوه بررسی مدارک افراد وام گیرنده، سنجش شرایط و احراز هویت اشخاص نیز تسریع خواهد شد. در این فرآیند ابتدا فرد متقاضی باید مشخصات خود را در برنامه ثبت کند. سپس شرایط به صورت خودکار و توسط سیستم بررسی خواهند شد. در نهایت پاسخ بررسی برای فرد ارسال می شود.


هر یک از پلتفرم های لندتک، از مدل های متفاوت تجاری استفاده می کنند. به عنوان مثال، بعضی از پلتفرم ها به افرادی که از حداقل اعتبار مورد نیاز برخوردار هستند وام می دهند. برخی از پلتفرم ها نیز وام را به موسسات واجد شرایط می دهند. با این وجود روند کار به صورت کلی ثابت خواهد بود و لندتک فقط نقش واسطه را بین وام دهنده و وام گیرنده ایفا می کند. در اصل لندتک به عنوان یک واسطه بین متقاضی و موسسات ارائه ‌‌دهنده‌ تسهیلات خواهد بود که در وقت و هزینه نیز صرفه جویی می کند.

© ETEBAR.COM  2023