ارز دیجیتال تتر یکی از پرکاربردترین انواع رمز ارزها بوده که به عنوان جایگزین دلار در دنیای کریپتوکارنسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ارز دیجیتال تتر که همچنین از آن به عنوان USDT نیز یاد می‌شود یکی از انواع رمز ارزها می‌باشد که ارزش ذاتی آن، برابر با یک دلار آمریکا است. تتر همچنین به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شود و دلیل نامگذاری آن، این است که قیمت تتر همیشه حول یک دلار می‌چرخد و با نوسان شدیدی که در بازار کریپتوکارنسی وجود دارد، قیمت آن تغییر آنچنانی نخواهد داشت. در حقیقت می‌توان اینطور عنوان کرد که در دنیای رمز ارزها که تمامی واحدهای کوین به صورت مجازی هستند، احتیاج به یک دلار مجازی است تا با استفاده از آن بتوان کوین‌های مختلف را با یکدیگر مبادله نمود. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین استیبل کوین‌ها تتر نام دارد که قابلیت انتقال به انواع مختلف شبکه‌های بلاکچینی را نیز دارد. پشتوانه این ارز دلار آمریکا بوده و شرکت ارائه کننده آن جزو معتبرترین کمپانی‌ها در دنیای کریپتوکارنسی می‌باشد.عکس  تراست والتچگونگی انتقال ارز دیجیتال تتر


ارز دیجیتال تتر را می‌توان به عنوان یک مبدل در دنیای رمز ارزها، معرفی نمود که از طریق شبکه‌های بلاکچینی به حساب صرافی‌ها و یا کیف پول‌های شخصی جابجا می‌شود. در هنگام جابجایی ارز دیجیتال تتر باید به این موضوع توجه داشته باشیم که مبلغی به عنوان Gas Fee یا همان کارمزد شبکه، مورد نیاز است. در حقیقت شبکه مورد نظر برای آنکه بخواهد انتقال وجه را برای شما انجام دهد، به مقداری از یک واحد توکن مشخص احتیاج دارد تا به صورت تمام و کمال تراکنش مورد نظر را ثبت کند. مثلاً شبکه ترون برای جابجایی انواع مختلف ارز دیجیتال مانند تتر و غیره به رمز ارز بومی شبکه خود یعنی ترون احتیاج دارد. در عین حال شبکه اتریوم برای جابجایی، به رمز ارز خود یعنی اتریوم احتیاج دارد.پرکاربردترین شبکه‌های اصلی برای انتقال USDT

میزان Gas Fee با توجه به اینکه چه شبکه‌ای را انتخاب کنید، متغیر خواهد بود. به عنوان مثال از جمله معتبر ترین و در عین حال گران ‌ترین شبکه‌ها، برای انتقال ارز دیجیتال تتر و یا سایر رمز ارزها شبکه اتریوم است. اتریوم به خاطر غیرمتمرکز بودنش بسیار شهرت داشته و امنیت بالایی دارد. در عین حال اگر شما سرمایه کمی را بخواهید جابجا کنید و از این شبکه استفاده نمایید، اصلاً معقولانه نیست. چرا که کارمزد در این شبکه معمولاً  بالا بوده و هیچ شبکه ای به اندازه اتریوم کارمزد ندارد. البته اگر قرار است که سرمایه زیادی را جابجا کنید و به دنبال یک شبکه امن می‌گردید، بهترین انتخاب شما اتریوم خواهد بود. در عین حال از سایر شبکه‌های ارزان قیمت و پرکاربرد می‌توان به شبکه ترون، شبکه باینانس اسمارت چین، شبکه Polygon و غیره اشاره کرد.

یکی از معروف‌ترین شبکه‌ها برای جابجایی تتر، شبکه ترون می‌باشد. البته توصیه ما به شما این است که اگر می‌خواهید با هزینه بسیار کم و در عین حال با سرعت بالایی تترهای مورد نظر خود را جابجا کنید، از شبکه پالیگان و یا بایننس اسمارت چین استفاده کنید. امروزه همچنین شبکه‌هایی با عنوان لایه دوم، برای اتریوم وارد به کار شده اند که سرعت بسیار خوبی داشته و امنیت بالای اتریوم را نیز یدک می‌کشند. در عین حال هزینه بسیار مقرون به صرفه‌ای دارند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به Arbitrum، Optimism و همچنین ZkSync اشاره کرد.عکس کارگزاری نوبیتکسنکات مهم در بحث جابجایی تتر


در هنگام جابجایی ارز دیجیتال تتر باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که  اگر مقصد مورد نظر شما یک صرافی باشد، جای نگرانی نیست. چرا که صرافی‌ها معمولاً برای جابجایی ارز، مقداری از همان ارز را به عنوان Gas Fee کم کرده و الباقی مبلغ را به کیف پول مورد نظر شما واریز می‌کنند. در عین حال اگر قصد دارید تا ارز دیجیتال تتر را به یک کیف پول شخصی مانند کیف پول متامسک یا تراست ولت واریز کنید، حتماً باید در شبکه مورد نظر رمز ارزی را که به عنوان کارمزد مورد استفاده قرار می‌گیرد، داشته باشید. اگر این رمز ارز را نداشته باشید باعث می‌شود تا شما بعداً نتوانید دارایی خود را از این کیف پول، به کیف پول دیگر و یا صرافی‌ها واریز کنید. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید مقداری تتر را در شبکه ترون یا همان TRC-20 جابجا کنید، در اینجا لازم است تا شما مقداری رمز ارز ترون را به کیف پول مورد نظر واریز کنید تا در دفعه بعد که می‌خواهید تترهای مورد نظرتان را جابجا کنید، شبکه بتواند از مقدار رمز ارز ترون شما استفاده کرده و تراکنش را به ثبت برساند.


ضمنا شبکه حواله در گارگزاری و والت شما با ید یکی باشند. برایی مثال اگرحواله شما با USDT شبکه   polygon است باید آدرس USDT polygon را در والت خود به گارگزاری ارائه نمایید. چون در غیر  این صورت تمام مبلغ خود را از دست خواهید داد.


کاربرانی که با گارگزاری های رمز ارز آمریکایی معامله می کنند اول حواله را به کیف پول شخصی و سپس به آن کارگزاری ها منتقل نمایند. فرستان مسنقیم تتر به صرافی های آمرکایی ممکن است ایجاد بلوکه شودن سرمایه شما شود.

© ETEBAR.COM  2023