چگونه با اطمینان بیشتر شمش طلا بخریم؟در شرایط اقتصادی کنونی که طلا و دلار تحت تاثیر عوامل مختلف جامعه و تورم دائما در نوسان و در حال گران هستند، خیلی از افراد سرمایه گذاری در خرید شمش طلا را برای حفظ ارزش دارایی های خود انتخاب می کنند.


بنابراین لازم است مردم آگاهی های کافی در خصوص اصالت طلا و شیوه اعتبار سنجی شمش طلا داشته باشند. به این صورت افراد می توانند با خیالی آسوده سرمایه های خود را به طلای اصلی تبدیل کنند. همانطور که حتما مشاهده کرده اید کدهای اختصاصی روی شمش طلا حک شده که نشان از اصالت این فلز گرانبها دارد. اما این کدها به خودی خود نیاز به استعلام اعتبار سنجی برای حصول اطمینان بیشتر دارند.عکس سایت اتحادیه طلا تهران


شمش طلا را از کجا خریداری کنیم؟


خرید شمش طلا را از واحد های لیست شده در سایت اتحادیه طلای شهر خودتان انجام دهید. پس از مراجعه به سایت رسمی اتحادی طلا و جواهر ، گزینه واحد های سنفی را انتخاب کنید از لیست ارائه شده با دقت مشخصات  طلافروشی مورد انتخابتان را که شامل اسم، آدرس و  شماره  جواز است را یادداشت  کرده و سپس قبل از خرید، با  مشخصات داخل مغازه طلافروشی مقایسه نمایید که همان باشند.

ایکس سامنه انگ طلااستعلام کد اعتبار یا انگ  شمش طلا چگونه انجام می شود؟


استعلام از کد درج شده روی شمش طلا یا هر نوع سازه های طلا برای تشخیص اصل و تقلبی بودن آن انجام می شود. از آنجایی که فروش مصنوعات طلای وارداتی در ایران ممنوع است، به کمک استعلام کد طلا و شناسایی کارگاه سازنده آن می توان با اطمینان خرید کرد. لازم است بدانید این کدها برای هر شهر ایران اختصاصی است که به همراه کد ساخت و عیار طلا روی محصول حک می شود. روند کلی به  این صورت است که روی شمش طلا یا هر نوع کالای تولید شده از طلا، کدی حاوی یک حرف انگلیسی و چند عدد حک شده است. این اعداد عیار طلا  و کد ساخت مرتبط با کارگاه یا کارخانه طلاسازی را نشان می دهند.


از سوی دیگر حروف نمادی از شهر محل ساخت طلا هستند. به عنوان نمونه درج اعداد 24 در کنار 1000 درجه خلوص طلا را در رنج های مشخصی نشان می دهد. از این رو عدد 18 یا 750 در این مبنا نشان می دهد که طلا عیار پایین تری دارد. در مورد حروف نیز مثلا اگر حرف T حک شده باشد، نشان دهنده ساخت طلا در تهران و حرف E به ما می گوید که طلا مربوط به اصفهان است. در یک نظریه کلی می توان گفت حک شدن اعدادی مانند 916، 958، 999، 750 585، 583، 375 و 500 روی طلا نشان دهنده اصالت کالا است. اما چنانچه در هنگام خرید شمش طلا اعداد دیگری درج شده باشد، احتمال اینکه تنها روکشی از طلا روی کالا پوشانده شده باشد یا طلای آبکاری باشد بیشتر است.


انگ طلا اصطلاحا به همان عددی که روی شمش طلا در حالت آب شده حک شده است گفته می شود. به عبارتی در زمان خرید شمش طلا آنچه که شما به عنوان عیار طلا می شنوید و میزان خلوص قطعات طلا را نشان می دهد. در مقیاس انگ طلا میزان عیار در کنار تاریخ  عیارسنجی مشخص می شود.

با استعلام انگ طلا می توانید دقیقا از عیار آن و زمان دقیق انجام آزمایشات عیارسنجی باخبر شوید. در تکمیل کلیاتی که در مورد اعتبارسنجی شمش طلا با شما در میان گذاشتیم دو راهکار اصلی زیر بهترین اقدامات برای پیشگیری از تقلب در خرید شمش طلای اصل هستند: استعلام اصالت و اعتبار شمش طلا از طریق‌ سامانه نمایش جواب انگ طلا می توانید انجام دهیدخرید شمش طلا، چون  که حباب کمتری نسبت به سکه دارد،  گزینه خوبی است . از آنجا که سرمایه ای  که در خرید شمش خرج می شود سرمایه بزرگی است ، نیاز به دقت و پیگیری بیشتر برای کم کردن ریسک تقلب قبل از خرید را دارد.

© ETEBAR.COM  2023